KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12191544
nr 1219 1544
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvarell, Strandvägen/Artillerigatan, signerad. 15x20 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 26 november 2018
kl 19:39:53
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström